5 Mart 2013 Salı

Ruh ikizime^^

İnsanların çoğu, ruhlarının eşsiz olduğunu düşünür. Bense şu ruh eşi olayına inanıyorum. Dünyanın bambaşka bir yerinde, benim gibi düşünen, benim gibi hisseden birisinin olması fikri daha çok hoşuma gidiyor her nedense.
Pazartesi gününden nefret eden insanlarla dolu olan bu dünyada, benim gibi pazartesini çok seven birisi daha var. Benim gibi pizzanın eriyen peyniriyle aşk yaşayan birisi daha var. Aynı satırlara gülümsediğim, aynı filme ağladığım birisi var. İçinde tüm duyguları barındıran 'mor'u benim gibi çok seven birisi daha var. Bu birisi, sabah erken kalkmaktan da hoşlanıyor. Brokoliyi sevemiyor. Eşyalarını sık sık kaybediyor, cümlenin yarısında ne anlattığını unutuyor. Sözlerini bilmediğinde bile şarkı söylemekten hoşlanıyor. Gök yüzünü seviyor. Belki de bu birisiyle, aynı kitabın aynı cümlesinin altını çiziyoruz fosforlu kalemlerimizle. Başka insanlara, bizi anlamayacaklarını bile bile kendimizi anlatmaya çalışıyor, sonra da vazgeçiyoruz.  Aynı şarkıya, aynı filme, aynı cümlelere aşık oluyoruz belki de.
Bu birisi, çok uzaklarda yaşıyor belki. Belki de aynı sokaktan geçip gidiyoruz birbirimizi göremeden. Sesi çok güzel, ya da çok kötü. Belki de patlamış mısır yemekten benim kadar hoşlanmıyor, çocukları sevmiyor, en sevdiği mevsim yaz. Bu birisini tanıyorum belki, belki de hayatım boyunca tanışamayacağım. Esmer olabilir, ya da bir eskimo. Kelebekleri tırtılken de sevebiliyordur belki de.
Bu birisi, benim sevgili ruh eşim... Kim olursan ol, ten rengin ne olursa olsun, nasıl görünürsen görün, nerede yaşarsan yaşa, seni çok sevdiğimi bilmeni istiyorum. Kendine iyi davran.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder